lubiemurale

Zagospodarowanie ogrodu w stylu nowoczesnym

W jakim miejscu i dla kogo aranżacje nowoczesne

Aranżacje ogrodów nowoczesnych idealnie prezentują jako motyw dopełniający nowoczesne budownictwo. Dzięki zastosowaniu czasem niecodziennych rozwiązań, aranżacje nowoczesne są łatwe w utrzymaniu, a jednocześnie bardzo eleganckie. Aranżacja ogrodu w stylu nowoczesnym powinna wyróżniać się kreatywnością i innowacyjnością. Bardzo istotna jest różnorodność roślin w tego typu ogrodzie, zwłaszcza w temacie ich barw i kształtów. W ogrodach nowoczesnych najczęściej stosuje się motywy geometryczne. Spiralnie układana kostka brukowa, kwadratowe klombykwietniki, to tylko niektóre elementy stosowane w takich ogrodach. Osoby zdecydowane na ogród nowoczesny często decydują się także na różne akcenty wodne. Aranżacja ogrodu nowoczesnego odchodzi od klasycznych rzeźbionych fontann, za to stosuje geometryczne fontanny i baseny.

Nowoczesne orgody


Aranżacja ogrodu w typie nowoczesnym bardzo często wybierana jest przez zapracowane, nowoczesne osoby, które nie będą miały zbyt wiele czasu na jego konserwację. Dlatego w ogrodach nowoczesnych stosuje się wyjątkowo często automatyczne systemy zraszania i odprowadzania wody, a także maty redukujące wyrastanie chwastów. Rośliny w aranżacjach nowoczesnych wybieralne są w ten sposób, aby nie potrzebowały zbyt wielu zabiegów konserwacyjnych.

Aranżacja terenów zielonych


Nowoczesny teren zielony dobrze zaprojektowany i stworzony będzie świetnym miejscem, gdzie można zrelaksować się po stresującym dniu. Wygodne, praktyczne, a jednocześnie kolorowe i szykowne – taki są właśnie nowoczesne aranżacje ogrodów.