lubiemurale

Projekt ogrodu - zamówić czy samemu zrobić?

Elementy dobrego projektu ogrodu

Zaplanowanie stylowego i funkcjonalnego ogrodu to jedynie na pozór proste zadanie. Bo projekt ogrody to nie jedynie rośliny zielone, ale także mnóstwo innych elementów, np. rozprowadzenie odwodnień, instalacji elektrycznej do oświetlenia czy kaskad wodnych, przygotowanie miejsca na grilla czy taras.

Projekt ogrodu powinien zawierać te i wiele innych elementów, dlatego zdecydowanie lepiej zdać się na firmę, która za dość małe pieniądze sporządzi przygotowaną specjalnie dla nas koncepcję zagospodarowania terenów zielonych. Projektowanie ogrodów wraz z firmą to także praca wieloetapowa, ale na pewno bardziej przyjemna niż gdyby wykonać ją samodzielnie. Profesjonalny projektant krajobrazu dysponuje odpowiednią wiedzą w temacie samych nasadzeń, ich wymagań glebowych i nawodnieniowych, jak również na temat tego, jak rośliny te będą się rozrastały i wyglądały w przyszłości. Architekci krajobrazu świetnie orientują się w materiałach do aranżacji ogrodu dostępnych w sklepach, jak również w aktualnych trendach panujących przy projektowania ogrodu. Konsultacje z architektem, który dobrze dopasuje ogród do naszych wymagań to element wart swojej ceny.

 

Architekci i projektowanie ogrodów Cena projektu aranżacji ogrodu wynosi zazwyczaj od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od wielkości terenu, który chcemy zaaranżować. Patrząc jednakże w perspektywie czasu to opłacalna inwestycja, dzięki której już w dwa, trzy lata od zrobienia ogrodu, będziemy mogli się nim w pełni cieszyć.