lubiemurale

Stary styl w ogródku

Rośliny kwitnące w stylu retro

Projektowanie ogrodów w stylu retro wymaga gustu. Ogrody w stylu retro są wyjątkowe. Z pewnością przyczyniają się do tego kwiaty, które w ogrodach retro przywracają wspomnienia ze starych ogrodów. Najczęściej w ogrodach retro sadzone są słoneczniki. Słoneczniki nie wymagają wiele pracy, są odporne i cudownie wyglądają na rabatach. Pośród roślin, które bardzo często pojawiają się w ogrodach retro, znajdziemy także komosy. Te odrobinę zapomniane rośliny z pewnością nawiązują do tradycyjnych ogrodów. Śliczne kwiaty i wyjątkowe kolory – to na pewnowyróżni komosy na rabatach. Również dalie to znak charakterystyczny ogrodów retro. Te piękne rośliny intensywnie kwitną i pojawiają się w wielu kolorach.

Zioła w stylu retro
tea-leaf-1384802-m.jpg

Przy aranżacji ogródka w stylu retro nie można zapomnieć o wpleceniu w całość roślin użytkowych. Zioła będą nie tylko pięknie się prezentowały, ale również mogą być wykorzystywane do nalewek czy jako rośliny przyprawowe. Zioła można zasadzić razem z innymi roślinami na klombach. Można również zaplanować oddzielną cześć, tzw. ogródek ziołowy. Do roślin użytkowych retro z pewnością należeć będą: szałwia lekarska, mięta. Zioła wymagają trochę pracy. Muszą być wypielone i obficie podlewane. Jednakże zrewanżują się cudownym wyglądem, a także użytecznością.

Mała architektura w stylu retro

Aranżując ogródek retro nie należy zapomnieć o małej architekturze. W ogrodach retro rewelacyjnie sprawdzi się zarówno drewno, jak i kuty metal. Pergole, trejaże, domki drewniane, donice – to tylko nieliczne elementy małej architektury, które powinny się znaleźć w ogrodzie w stylu retro.