lubiemurale

Projekt ogrodu

Mistrzowskie projekty ogrodów

ogrod2.jpg

 

O pięknie ogródka przede wszystkim zadecydować może należyty wybór nasadzonej roślinności, która musi koniecznie komponować się w całość bez względu na aktualną porę roku. Ponieważ projektowanie ogrodu wymaga dużej wiedzy i zdobytego doświadczenia trzeba tego rodzaju zadanie powierzyć specjalistom w tym zakresie.

Style ogroduProjekt ogrodu należy obowiązkowo rozpocząć od dokonania wyboru jego stylu. Najpopularniejszym stylem ogrodniczym w umiarkowanym klimacie jest styl wiejski. Jednak coraz więcej osób decyduje się na wysublimowaną elegancję ogrodu francuskiego bądź zagadkowy jaki zapewnić może roślinność w stylu angielskim. Miłośników japońskiego minimalizmu na pewno zainteresuje projekt ogrodu w stylu japońskim.

Projektowanie ogrodu dostosowane do kształtu działkiRozlokowanie a także wybór roślinności w projektowanym ogrodzie, wytyczenie w nim ścieżek i ustawienie altanki bądź oczka wodnego zależy w dużej mierze od rozmiarów i kształtu działki. Niektóre działki już obsadzone są drzewami oraz krzewami dlatego warto przeanalizować jak można je wkomponować w nowo powstający ogród. Nierówności terenu można spokojnie wykorzystać na kaskadowe gazony lub skalniaki. Należy koniecznie pamiętać o tym, że o oczekiwanym relaksie na ogrodowym tarasie zadecydować może umiejscowienie go w zacienionej części działki z dala od głośnej ulicy bądź uciążliwych sąsiadów.

Koncepcyjny projekt ogroduKażdy profesjonalny ogrodnik projektowanie ogrodu rozpoczyna od przeniesienia na papier wyobrażenia jego wyglądu z wyraźnym oznaczeniem pogrupowanych gatunków roślinności, wytyczeniem ścieżek pomiędzy rabatkami oraz umiejscowieniem altanki bądź tarasu. Koszt związany z opracowaniem projektu koncepcyjnego uzależniony jest przede wszystkim od wielkości działki. Za projekt ogrodu o powierzchni nie przekraczającej pięćset metrów kwadratowych należy liczyć się z wydatkiem oscylującym w granicach od 1000 do 1500 złotych.